Soudržnost, spravedlnost, pravda!
Prosím, abyste se milovali,
dobrých násilím tlačiti
nedali a pravdy
každému přáli.

Přišel jsem do Kostnice... Proste tedy Boha, aby mi dal stálost, protože mnoho protivníků a silných povstává proti mně... Ale ničeho z toho se nebofím, ani neobávám, doufaje, že po veliké bitvě bývá veliké vítězství a po vítězství větší odměna a větší zahanbení pronásledovatelů.
List M.].Husa z Kostnice

Nejprve promyslete, zda máte někoho ve svém okolí, kdo Vám bude ochotný pomáhat. Pokud jste pár takových přátel nebo kolegů našli, napište nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., abychom o Vás věděli a mohli Vám případně s organizací pomoci. Doporučujeme Vám se také zaregistrovat jako uživatel těchto stránek. Do budoucna se Vám to bude hodit (viz níže).

Na těchto stránkách najdete před každým čtením uveřejněné texty, které byly pro tuto příležitost z Husova díla vybrány. Všem zájemcům o setkání pošlete link na tyto texty, aby si je dopředu přečetli a měli čas o nich trochu přemýšlet. Pokud nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by se dobře vyznal v době a díle Mistra Jana Husa, dejte nám vědět a my Vám pomůžeme najít někoho vhodného, kdo by za Vámi přijel a při čtení textů pomáhal vysvětlit jejich souvislosti – pro je Jan Hus napsal, na co reagoval, co kritizoval a proč nebo komu jsou určeny.

Je dobré každé čtení propagovat nejen osobním pozváním, které je nejúčinnější, ale také rozmístěním plakátů. Na ty umístěte logo projektu, které Vám pošleme obratem, co se nám přihlásíte jako organizátoři. Tak budou mít všechny plakáty něco společného a každý bude vědět, že jde o jeden společný projekt.

Na těchto stránkách najdete také zvukové záznamy z již proběhlých setkání, které Vám mohou pomoci, pokud se nepodaří najít nikoho, kdo by za Vámi mohl v požadovaný termín přijet. Můžete pak oslovit své učitele dějepisu, společenských věd nebo obecně historických oborů, kteří Vám jistě rádi s výkladem pomohou a záznamy přednášek určitě ocení jako pomocný materiál.

Tento projekt nabízí jedinečnou příležitost seznámit se s dílem Mistra Jana Husa, významného Čecha, myslitele a církevního reformátory, jehož myšlenky zdaleka nepatří jen do středověku. Jeho dílo je uznáváno a nachází si řadu čtenářů a příznivců po celém světě.

Pokud nechcete být jen účastníky, ale zkusit si jedno takové čtení zorganizovat, naučíte se plno užitečných věcí ohledně plánování, komunikace, mediální prezentace a marketingu. Takové zkušenosti a schopnosti se dobře vyjímají v každém životopise.

Mapa událostí
loaderPartneři projektu

reformace konstanz koncil stredovek logo Hus banner

Uvedená práce (obsah) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora licenci 3.0 Česko, práva CČSH


Powered by A.D.